Medialle

Asiantuntijamme ovat käytettävissä haastatteluja varten kohdemaissa ja Suomessa. Viestintäyksikkö auttaa mielellään oikeiden ihmisten löytämisessä ja vastaa yleisiin tiedusteluihin.

Kauttamme on lisäksi saatavissa ilmaiseksi laadukasta kuvamateriaalia toiminnastamme eri puolilla maailmaa. Kuvien löytämisessä auttaa tarvittaessa kuvaaja Saara Mansikkamäki.

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@kua.fi.

Seuraa meitä Twitterissä: @Ulkomaanapu ja @FCA_global.

Löydät meidät myös Facebookista, Twitteristä, Instagramista ja LinkedInistä.

Viestinnän yhteystiedot

Johtaja, rahoitus ja viestintä
Ritka Heino
puh. 0400 103 284
ritka.heino@kua.fi

Viestintäpäällikkö
Noora Jussila
puh. 050 576 7948
noora.jussila@kua.fi

  • mediasuhteet
  • vaikuttamisviestintä

Viestinnän vanhempi asiantuntija
Minna Elo
puh. 050 406 0641
minna.elo@kua.fi

  • Jordan, IOPT, Syyria

Kansainvälisen viestinnän asiantuntija
Erik Nyström
puh. 040 143 4464
erik.nystrom@kua.fi

  • Kenia, Somalia, Uganda, Etelä-Sudan, Amerikka

Digitaalisen viestinnän asiantuntija
Nora Luoma
puh. 040 653 6042
nora.luoma@kua.fi

  • verkkoviestintä
  • Keski-Afrikan tasavalta

Viestinnän asiantuntija
Noora Pohjanheimo
puh. 040 190 6486
noora.pohjanheimo@kua.fi

  • ajankohtaisviestintä
  • Nepal, Myanmar ja Kambodža
  • WeFood

Visuaalisen viestinnän asiantuntija
Ville Nykänen
puh. 040 6319732
ville.nykanen@kua.fi

Visuaalisen viestinnän asiantuntija
Saara Mansikkamäki
puh. 050 471 6623
saara.mansikkamaki@kua.fi

Art Director
Tuukka Rantala
puh. 040 141 8435
tuukka.rantala@kua.fi

Assistentti
Anne Ronkainen
puh. 040 486 4878
anne.ronkainen@kua.fi

Kohdemaissa työskentelevät asiantuntijat alueittain

Johtaja, Uskonnollisten ja perinteisten johtajien rauhanvälitysverkoston sihteeristö, Washington
Mohamed Elsanousi
+1 317 506 2835
mohammed.elsanousi@kua.fi

Johtaja, Yhdysvaltain toimisto
Matthew Costello
+1 202 296 3759
Mob: +1 202 256 2082
matthew.costello@kua.fi

Etelä-Sudanin maatoimisto

Maajohtaja
Berhanu Haile
puh. +211 955670546, +211 922088462, +881 621441744
berhanu.haile@kua.fi

Somalian maatoimisto

Maajohtaja
Mika Jokivuori
puh.  +254 736 800002
mika.jokivuori@kua.fi

Kenian maatoimisto

Maajohtaja
John Bongei
puh.  +254 733 748355
john.bongei@kua.fi

Keski-Afrikan tasavallan maatoimisto

Maajohtaja
Zaire Lwango
zaire.lwango@kua.fi

Ugandan maatoimisto

Maajohtaja
Wycliffe Nsheka
wycliffe.nsheka@kua.fi

Liberian maatoimisto

vt. maajohtaja
Joyce Pajibo
Joyce.pajibo@kua.fi

Lähi-idän aluetoimisto

Aluejohtaja
Ashraf Yacoub
puh. +962 77 686 9006
ashraf.yacoub@kua.fi

Kambodžan maatoimisto

Maajohtaja
Saara Lehmuskoski
puh. +855 12 201 799
saara.lehmuskoski@kua.fi

Nepalin maatoimisto

Maajohtaja
Ms. Sofia Olsson
sofia.olsson@kua.fi

Myanmarin maatoimisto

Maajohtaja
Henry Braun
henry.braun@kua.fi

Humanitaarisen avun asiantuntijat

Humanitaarisen avun päällikkö
Eija Alajarva
puh. +358 40 582 1183
eija.alajarva@kua.fi

Koulurakentamisen koordinaattori / Learning space coordinator
Pasi Aaltonen
puh. +358 40 6482 499
pasi.aaltonen@kua.fi

Johtajan toimisto

Toiminnanjohtaja
Jouni Hemberg
puh. +358 50 325 9579
jouni.hemberg@kua.fi

Sisäinen tarkastaja
Ville Lehtinen
puh. +358 40 662 0065
ville.lehtinen@kua.fi