Kansainvälinen ohjelma

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@kua.fi

Kansainvälisen työn johtaja,  strategia ja ohjelman sisällön kehitys
Tomi Järvinen
puh. +358 40 641 8209

Kansainvälisen työn johtaja, humanitaarinen apu ja kansainvälinen rahoitus
Marja Jörgensen
puh. +358 50 567 0464

Johdon assistentti
Pirjo Taruvuori
puh.  +358 400 103 289

Johdon assistentti
Carolina Ravi
puh. +358 50 300 8937

Turvallisuuspäällikkö
Mika Kataja
puh. +358 40 631 8721

Aluevastaava, Lähi-itä
Tanja Korkalainen
puh. +358 50 533 9696

Aluevastaava, Aasia
Aila Waismaa
puh. +358 400 385 447

Maavastaava, Uganda, Kenia ja Somalia
Kaarina Nieminen
puh:+358 40 194 6318

Maavastaava, Keski-Afrikan tasavalta ja Etelä-Sudan
Anna Koskivuo
puh. +358 406 345 182

Alue- ja maatoimistot

Yhdysvaltain toimisto, Washington

Finn Church Aid Americas
900 19th Street, NW, 6th Floor
Washington, DC 20006 USA

Johtaja, Yhdysvaltain toimisto
Matthew Costello
Tel: +1 202 296 3759
matthew.costello@kua.fi

Rauhanverkoston ulkosuhteiden johtaja
Mohamed Elsanousi
puh. +1 317 506 2835
mohamed.elsanousi@kua.fi

Etelä-Sudanin maatoimisto

Maajohtaja
Berhanu Haile
puh. +211 955670546, +211 922088462, +881 621441744
berhanu.haile@kua.fi

Somalian maatoimisto

Maajohtaja
Mika Jokivuori
puh.  +252 617 234 597
mika.jokivuori@kua.fi

Kenian maatoimisto

Maajohtaja
John Bongei
puh.  +254 733 748355
john.bongei@kua.fi

Keski-Afrikan tasavallan maatoimisto

Maajohtaja
Zaire Lwango
zaire.lwango@kua.fi

Ugandan maatoimisto

Maajohtaja
Wycliffe Nsheka
wycliffe.nsheka@kua.fi

Liberian maatoimisto

Vt. maajohtaja
Joyce Pajibo
joyce.pajibo@kua.fi

Lähi-idän aluetoimisto

Aluejohtaja
Ashraf Yacoub
puh. + 962 77 535 4444 (Jordania)
ashraf.yacoub@kua.fi

Kambodžan maatoimisto

Maajohtaja
Ikali Karvinen
ikali.karvinen@kua.fi

Nepalin maatoimisto

Maajohtaja
Sofia Olsson
sofia.olsson@kua.fi

Myanmarin maatoimisto

Maajohtaja
Henry Braun
henry.braun@kua.fi

Ohjelmatyön kehittämisyksikkö

Yksikön päällikkö
Miina Puntila
puh. +358 400 103374

Ohjelmakoordinaattori
Piritta Rikkonen
puh. +358 40 739 6147

Koordinaattori, innovaatiot, yhteistyö ja koulurakentaminen
Pasi Aaltonen
puh. +358 40 6482 499

Yrittäjyyskasvatuksen projektipäällikkö
Ville Wacklin
puh. +358 40 7190 592

Kansainvälisen vapaaehtoistyön päällikkö, Opettajat ilman rajoja -verkosto
Sabina Bergholm
puh. +358 40 669 3930

Koordinaattori, Opettajat ilman rajoja -verkosto
Sara Isotalo
puh. 040 538 4625

Ohjelman laatupäällikkö
Susanna Korpia Bond
puh. +358 40 652 7694

PME-koordinaattori
Saila Toikka

Vanhempi asiantuntija, oikeus koulutukseen
Minna Peltola
puh. +358 40 739 5612

Asiantuntija, oikeus koulutukseen
Carita Cruz
puh. +358 40 183 6709

Alueellinen koulutusasiantuntija, Itä-Afrikka
Pauliina Kemppainen
puh. +358 40 568 3803

Vanhempi asiantuntija, RBA
Eva-Marita Rinne-Koistinen
puh. +358 40 652 8295

Vanhempi asiantuntija, oikeus toimeentuloon
Ulla Sarasalmi
puh. +358 50 552 1934

Vanhempi asiantuntija, oikeus rauhaan
Paula Tarvainen
puh. +358 40 359 5009

Ilmastotyön asiantuntija
Aly Cabrera

Humanitaarisen avun yksikkö

Humanitaarisen avun päällikkö
Eija Alajarva
puh. +358 40 582 1183

Humanitaarisen avun asiantuntija
Antti Toivanen

Humanitaarisen avun asiantuntija
Risto Ihalainen

Valmiustoiminnan päällikkö
Anu Riikonen
puh.  +358 50 529 7918

Klusterikoordinaattori (koulutus)
Arpana Pandey